27.03.2017
Titulní strana  |  Zprávy  |  Politika  |  Byznys  |  Regiony  |  Komentáře  |  Exkluzivně  |  Sport

V Nymburce se otevírá jedno z nejmodernějších dialyzačních středisek

V Nymburce se otevírá jedno z nejmodernějších dialyzačních středisek
Dialyzační středisko v Nymburce
Pro pacienty se selháním ledvin, kteří jsou zařazeni do chronického dialyzačního programu, se v březnu 2017 otevřou brány nového moderního dialyzačního střediska.  
9.březen 2017 - 08:30

V dialýzu se proměnila zchátralá budova v Nádražní ulici v Nymburce. Ta nyní bude sloužit pacientům, kterým selhaly ledviny a kteří sem budou pravidelně dojíždět nejen z Nymburska, ale i Poděbradska, Českobrodska, Milovic, Lysé nad Labem, Městce Královéa dalších obcí ve východním cípu Středočeského kraje.

Podle posledních statistik ÚZIS je ve Středočeském kraji více než 700 pacientů, kteří musí pravidelně docházet do hemodialyzačního střediska. Jejich ledviny totiž nepracují a je nutné, aby jim z krve byly pravidelně odstraňovány odpadní látky dialyzačním přístrojem. Ve Středočeském kraji bylo doposud devět středisek. Desáté, nymburské, vyplní prázdné místo ve východní části Středočeského kraje, a usnadní tak život mnoha pacientům, kteří doposud dojížděli i více než 30 kilometrů.  

Nové středisko, jehož výstavba započala ani ne před půl rokem, pojme při plném provozu 15 pacientů na jednu směnu. Jeho investorem a provozovatelem je společnost Fresenius Medical Care, která v České republice provozuje největší síť dialyzačních středisek pod značkou Nephro Care. Ve Středočeském kraji má šest středisek a všechna jsou vybavena moderními dialyzačními monitory, které umožňují pokročilou a bezpečnou léčbu tzv. High Volume HDF (vysokoobjemovou hemodia filtraci). Své zázemí na středisku naleznou jak pacienti na hemodialýze, tak i peritoneálně dialyzovaní.

Dialyzační středisko v Nymburce s kapacitou 15 lůžek bude patřit k těm nejmodernějším v České republice. Jak pro pacienty, tak pro personál jsou tu vytvořeny komfortní podmínky pro terapie. Je zde vybudována moderní úpravna vody, která připravuje ultračistou vodu pro dialýzu.

„Kvalita vody je pro dialyzační proces zásadnía je důležitým parametrem kvality léčby.  Na všech našich střediscích je pojem „ultračistá voda“ běžným standardem,“upřesňuje ředitel Nephro Care, Ing. Aleš Zacharda.


Středisko plánuje spolupráci s nymburskou nemocnicí a v rámci transplantačního programu s pražským IKEMem. „Společnost Fresenius Medical Care nám nabídla pomoc při péči o pacienty se selháním ledvin, které jsme do současné doby museli k dialýzám vozit sanitkou do nemocnice v Kolíně,“komentuje spolupráci jednatelka nymburské nemocnice Ing. Alena Havelková.

Novým primářem nymburského dialyzačního střediska bude nefrolog MUDr. Ondřej Remeš, který přichází se zkušenostmi z pražských fakultních pracovišť.

„Ještě nikdy jsem v takto moderním dialyzačním centru nepracoval, a tak se těším na nové pacienty a nové výzvy.S vedením Fresenia jsme se dohodli, že zde vytvoříme superkonziliární pracoviště pro ultrazvukovou diagnostiku ledvin a cévních spojek (tzv. shuntů), kterou se dlouhodobě zabývám,“ uvádíprimář MUDr. Ondřej Remeš a dodává:

„Rád bych pozval pacienty z regionu na návštěvu do našeho nového střediska, aby se seznámili s personálem a abychom mohli naplánovat jejich pravidelnou léčbu.“

Nové dialyzační středisko ale není jedinou aktivitou skupiny Fresenius na Nymbursku. Její dceřiná společnost Fresenius Kabi Horatev CZ s.r.o. již od roku 2005 vyrábí ve výrobním závodě v Hořátvizdravotnický materiál pro transfúze krve a zaměstnává zde na 630 lidí, čímž se řadí mezi klíčové zaměstnavatele na Nymbursku.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:FlashHealth s.r.o.)


Ostraha dopadla pachatele a předala policistům

Ostraha dopadla pachatele a předala policistům
Rakovničtí kriminalisté prošetřují případ krádeže zboží v prodejnách a nebezpečné ohrožování pachatelem vůči pracovníkům jedné z prodejen a ostrahy.

Strážníci pomohli domů ztracenému seniorovi

Strážníci pomohli domů ztracenému seniorovi
Ve středu dopoledne oznámila pokladní nádraží ČD Kladno Milady Horákové, že se zde pohybuje zmatený muž.

Začala rekonstrukce železniční trati z Berouna do Králova Dvora

Začala rekonstrukce železniční trati z Berouna do Králova Dvora
Správa železniční dopravní cesty  slavnostně zahájila rekonstrukci traťového úseku z Berouna do
Králova Dvora, který je součástí třetího tranzitního železničního koridoru.

Krajští radní: Spolana bude muset změnit technologii výroby

Krajští radní: Spolana bude muset změnit technologii výroby
Krajští radní žádají zastavení výroby chloru a louhu sodného za použití rtuti v neratovické Spolaně.

Vlakem, autobusem i MHD na jednu jízdenku ve třech nových oblastech

Vlakem, autobusem i MHD na jednu jízdenku ve třech nových oblastech
 Vlakem, autobusem i MHD na jednu jízdenku už i na Nymbursku, Neveklovsku a Sedlčansku.
 
Titulní strana  |  Zprávy  |  Politika  |  Byznys  |  Regiony  |  Komentáře  |  Exkluzivně  |  Sport
Regiony:
Nahoru
© REGIONÁLNÍ NOVINKY, a.s. | Zobrazit klasicky